Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o nás

Naše začínající kapela pokročilých muzikantů nemá dlouhého trvání...na rozdíl o nás samotných.

Když jsme se jednoho zimního večera setkali za jednou aparaturou v bruntálském music restaurantu Barbar, zjistili jsme, že nám ani session (čti sejšn angličane:-) do 4.ráno nestačí.

Přijali jsme tedy několik vzájemných pozvání a zjistili, že si máme nejen co říct, ale i co zazpívat. Dokonce ani mnoho nástrojů k tomu netřeba. A tak jsme využili Markovy mnohaleté zkušenosti s "kapelníkováním" v pražském Kvokálu, Olčina charismatického hlasu a hudebního cítění, Karlovy a Ivčiny praxe a zkušeností z kapel La Mesta a Bluegrass Comeback....a společný projekt byl na cestě.

Název nám vnukla oblíbená činnost, kterou zahajujeme každou zkoušku....a mýlil by se ten, kdo by si myslel že musí jít o alkohol. No a jak takový název vzniká a zkouška začíná, to je vidět právě tady:

p1020164.jpg p1020165.jpg

Co hrajeme?

Pro ty, co mají rádi škatulkování - jsme multižánrový vokální kvartet (zatím:-) A žánry kterými oplýváme jsou zejména: blues, jazz, old-time, bluegrass, traditional, folk, country apod..

Za co hrajeme?

Náš soubor pobírá za své produkce tučné honoráře, které si spravdelivě a demokraticky dělíme. Přeloženo: Hrajeme za pár šupů, přičemž jeden šup patří kapelníkovi, o druhý se spravedlivě dělí zbytek umělců :-) 

Co se nám povedlo?

V letošním roce máme našlápnuto na další zajímavé akce a festiválky, dokonce se učíme polsky a opakujeme slovenčinu (každý alespoň jednu větu), snad to dobře dopadne. Ale určitě nás čeká:

Porta a Moravský vrabec - soutěže se skvělou atmosférou a spoustou známých        Horecké struny, Festival Na Pomezí, Dolní Lomná, Mohelnický dostavník , Podzimní Country širák, Bruntálské indiánské léto                   a s pousta dalších skvělých akcí.....                  

Drobné úspěchy ke chlubení:

Mohelnický dostavník - 1. místo a cena poroty

Porta, oblastní kolo Ostrava - 2.místo, postup do celostátního kola v Řevnicích !!!

Moravský vrabec Loštice - vítězství, postup do celostátního finále v Karviné  

Regi banjo Velká Bystřice - postup do finále Bystřického banja

Ochutnávka hruškovice Bělá pod Pradědem - přežili jsme !!! :-)

                                                                                                       

 

 

 

 

Příspěvky

Kdo jsme

12. 4. 2011